EP (U20): Treća pobeda rukometaša

Izvor: B92, 31.Jul.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP (U20): Treća pobeda rukometaša



Juniorska reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu na Evropskom prvenstvu u Rumuniji. Posle Hrvatske i Rusije, naši mladi rukometaši savladali su i Slovačku 34:26 (11:10). U redovima Srbije najefikasniji su bili Malenčić sa 10 i Kostadinović sa pet pogodaka.

Srbija je ovaj meč počela u kombinovanom sastavu što je rezultovalo prednošću Slovačke u jednom momentu od 8:5. U drugom poluvremenu naši rukometaši su preokrenuli rezultat i u 38. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bilo je 18:12.

Do kraja meča, šansu su dobili svi igrači, uključujući i one koji do sada nisu imali priliku da igraju na Evropskom prvenstvu.

U sledećoj fazi takmičenja ekipe iz grupe četiri ukrštaju se sa timovima iz grupe tri u kojoj se nalaze Poljska, Mađarska, Estonija i Slovenija.

Srbija: Milić, Ljubenović (5 odbrana), Abadžić (9 odbrana), Lazović, Milošević 2, Kostadinović 5, Mađar 2, Kladarin 4, Krsmančić 3, Abutović 4, Malenčić 10, Marijanac, Delibašić, Karanović.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.