EP: Srebro i za Tatjanu Jelaču u bacanju koplja

Izvor: Radio 021, 14.Avg.2014, 23:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hicem od 64,21 metara srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Cirihu.

Najbolje bacanje Jelače bilo je petoj seriji, a bacala je po serijama: 60,98; 60,51; 62,31; 60,25; 64,21; 60,30.

Zlato je osvojila Čehinja Barbora Spotakova bacanjem od 64,41 metara, dok je bronza pripala Nemici Lindi Stahl hicem od 63,91 metara.

Ovo je druga medalja za srpske atletičare na ovogodišnjem kontinentalnom šampionatu.
Jelača se u utorak plasirala u finale već prvim hicem od 60,26 metara, a imala je ubedljivo najbolji rezultat. Norma za finale bila je 57,50 metara.

Ranije danas, Vedran Samac nije uspeo da se plasira u finale u bacanju koplja, pošto je zauzeo 15. mesto u prvoj kvalifikacionoj grupi. Najbolji rezultat našeg atletičara bio je 69,39 metara u poslednjoj, trećoj seriji, što je bilo dovoljno samo za 15. poziciju, a u prva dva navrata koplje je bacio 67,30 i 68,77 metara. Samac je bio daleko od kvalifikacione norme za finale od 81 metra, do koje nije dobacio nijedan od preostalih 15 atletičara u prvoj grupi.

Sutra će se u finalu za medalju boriti Amela Terzić koja je u svojoj kvalifikacionoj grupi na 1.500 metara imala drugo vreme. Finalna trka na programu je od 19.25 časova. Takođe, sutra u finalu trči i Emir Bekrić u disciplini 400 metara s preponama.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo