EP: Srbija sa Grčkom i Holandijom

Izvor: B92, 06.Okt.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Srbija sa Grčkom i Holandijom



Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u A grupi Evropskog prvenstva za odbojkaše 2007. sa Grčkom, Holandijom i Nemačkom, odlučeno je u petak žrebom u Moskvi.

Aleksandar Boričić, predsednik OSS i potpredsednik CEV, predstavljao je Evropsku odbojkašku konfederaciju, dok je Slobodan Milošević, generalni sekretar, predstavljao OSS.

Na šampionatu koji će se odigrati od 6. do 16. septembra 2007, u Moskvi i Sankt Peterburgu, učestvovaće 16 reprezentacija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podeljenih u četiri grupe.

U drugu fazu će se plasirati po tri ekipe iz svake grupe, koje će oformiti dve polufinalne grupe. U E grupi će igrati po tri selekcije iz A i C grupe, dok će F grupu oformiti po tri tima iz B i D grupe.

Sastavi grupa:

A grupa: Srbija, Grčka, Holandija, Nemačka

B grupa: Rusija, Poljska, Turska, Belgija

C grupa: Španija, Francuska, Slovačka, Slovenija

D grupa: Italija, Bugarska, Hrvatska, Finska

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.