EP: Šorak i Stjepanović u finalu, neuspeh Čelića

Izvor: Sportski Žurnal, 12.Dec.2013, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski plivači Stefan Šorak i Velimir Stjepanović plasirali su se u finale trke na 400 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Herningu.
Šorak je u kvalifikacijama zauzeo četvrto mesto rezultatom od tri minuta, 43 sekunde i 73 stotinki, dok je Stjepanović zauzeo sedmo mesto sa 3:43,98 minuta.
Prvo mesto zauzeo je Italijan Mičel Andrea >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Darigo sa 3:42,34 minuta.
Srpski plivač Vuk Čelić nije danas uspeo da se plasira u finale trke na 200 metara lednjo, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Heringu.
Čelić je zauzeo 24. mesto u kvalifikacijama rezultatom od minut, 58 sekundi i 70 stotinki.
Najbrži u kvalifikacijama bio je Peter Bernek iz Mađarske sa 1:52,32 minuta.
Lenđer i Silađi u polufinalu
Ivan Lenđer i Čaba Silađi plasirali su se u polufinale na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Heringu.
Lenđer je u trci na 100 metara delfin zauzeo 17. mesto u kvalifikacijama rezultatom od 51 sekund i 91 stotinku.
Najbrži u kvalifikacijama bio je svetski i evropski šampion, Rus Jevgenij Korotiškin sa 50.02.
Silađi je do plasmana u polufinale trke na 100 metara prsno došao osvojivši 18. mesto u kvalifikacijama rezultatom od 59.05 sekundi.
Prvo mesto osvojio je Marko Koh iz Nemačke sa 57.78 sekundi.
Polufinalne trke na programu su danas od 16.30.