Izvor: B92, 13.Sep.2010, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EP: Novi porazi Srbije
Srpski stonoteniseri doživeli su još dva poraza na Evropskom prvenstvu u Ostravi.
Posle Austrije, od selekcije Srbije bolji su bili i timovi Portugalije (3:1) i Hrvatske (3:2), pa našoj selekciji predstoji borba za opstanak u najjačoj diviziji.
U duelu sa Portugalcim poveli su protivnici preko Tijaga Apolonije koji je savladao Marka Jevtovića (3:1), ali je izjednačio Aleksandar Karakašević koji je bio bolji od Žoaa Monteira (3:2).
Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u naredna dva meča Portugalci su bili uspešniji, Markos Freitas je savladao Žolta Petea (3:1), a Apolonija Karakaševića (3:1).
Najbliža pobedi Srbija je bila protiv Hrvatske.
Poveli su Hrvati preko Zorana Primorca, koji je pobedio Jevtovića (3:2). Preokrenula je Srbija preko Karakaševića i Petea. Karakašević je savladao Andreja Gaćinu (3:1), a Pete Ivana Juzbašića (3:0).
O pobedniku je odlučivao meč između dvojice najiskusnijih igrača, a Primorac je bio bolji od Karakaševića 3:1.
Novi poraz stonotenisera
Izvor: RTS, 13.Sep.2010
Muška stonoteniska reprezentacijna Srbije izgubila je od Grčke rezultatom 3:2 u prvom kolu razigravanja za plasman od devetog do 16. mesta na {ampionatu Evrope u Ostravi, pa joj predstoji borba za opstanak u prvoj diviziji...Naši stonoteniseri su vodili sa 2:1, a u odlučujućem, petom meču Marko...








