EP Kros: Jevtić četvrta u Tilburgu

Izvor: B92, 12.Dec.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atletičarka Srbije i Crne Gore Olivera Jevtić zauzela je u nedelju četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u krosu, koje je održano u holandskom gradu Tilburgu.

Jevtićeva je stazu dugu 6.500 metara pretrčala za 20 minuta i četiri sekunde, dok je prvo mesto osvojila Lornah Kiplagat, kenijska atletičarka sa holandskim pasošem, pošto je ušla u cilj posle 19 minuta i 55 sekundi.

U konkurenciji juniora, na stazi dugoj 6.500 metara Dušan Markešević osvojio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je treće mesto (18.42), a u konkurenciji juniorki Azra Eminović, na stazi od 5.000 metara, deveto mesto (15.50).

U konkurenciji seniora titulu šampiona osvojio je Ukrajinac Sergej Lebed koji je stazu dugu 9840 metara pretrčao za 27 minuta i devet sekundi. Ukrajincu je ovo peta uzastopna pobeda na EP u krosu, a šesta u karijeri.