EP: Hrvati pobedom do četvrtfinala

Izvor: B92, 16.Sep.2009, 00:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Hrvati pobedom do četvrtfinala

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvesntva u Poljskoj, pošto je pobedila selekciju Nemačke rezultatom 70:68.

Hrvati su tokom prvog poluvremena konstantno imali prednost, ali su Nemci preokrenuli i poveli 57:54. Ipak, tada je niz grešaka uslovio seriju Hrvatske 11-2, kojom je meč prelomljen. Pobednike je predvodio Roko Ukić sa 18 poena, a po 11 su ubacili Popović i Planinić. Hajko Šafarcik je za Nemce dao 18, a Femerling 15 poena. Hrvati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su četvrti na tabeli, a Nemačka ide kući.

Hrvati jesu prelomili meč kada su poveli 64:59, ali je tračak nade Nemcima ostavljao Šafarcik pogađajući trojke iz nemogućih pozicija. Ipak, Hrvati su bili koncentrisani sa linije penala i došli su do vredne pobede.

"Iako nismo igrali sjajno, pokazali smo karakter i idemo u četvrtfinale. Bio je visok ulog, što je utakmicu učinilo teškom. Uspeli smo da odbranimo nekoliko napada, a trojka Lončara (za 64:59) dala nam je dodatno samopouzdanje", izjavio je Roko Ukić.

Selektor Nemačke Dirk Bauerman bio je zadovoljan uprkos porazu i eliminaciji.

"Veoma sam ponosan na ovaj tim, zaradili smo poštovanje drugih ovom mladom ekipom i pozitivno smo iznenadili mnoge. Danas smo razočarani, bio je ovo loš kraj divnog leta. Oni su pogađali kad je bilo najpotrebnije i to je odlučilo".

Tabela:

1.Francuska 5/0

2. Rusija 3/2

3. Grčka 3/2

4. Hrvatska 2/3

5. Makedonija 1/4

6. Nemačka 1/4

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.