Izvor: B92, 15.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EP: Druga pobeda košarkašica Srbije
Ženska mlada reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu ubedljivu pobedu na Evropskom prvenskvu košarkašica u Sofiji. U drugom kolu pobeđena je selekcija Belorusije sa 82:57 i tako obezbeđen plasman u drugu fazu takmičenja. U nedelju, u trećem kolu, Srbija igra sa Belgijom za prvo mesto u grupi 'B' i maksimalan broj bodova na početku druge faze.
Najefikasnije u našem timu bile su Rad sa 19 poena, Kneževićeva sa 12, odnosno Radićeva i Šćekićeva koje su postigle po 11.
Utakmica je rešena posle dve četvrtine kada je stečena prednost od 16 poena (42:26).
U drugoj fazi takmičenja grupa 'B' 'ukršta' sa grupom 'A' u kojoj su selekcije Španije, Rusije, Grčke i Izraela.





