EP: Druga pobeda juniorki

Izvor: B92, 28.Avg.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Druga pobeda juniorki



Ženska juniorska reprezentacija Srbije i Crne Gore ostvarila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Plave su u nedelju u 2. kolu grupe 2 u Mecu pobedile Ukrajinu sa 3:2, po setovima 14:25, 23:25, 28:26, 29:27 i 16:14, posle 135 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Sent Simfonijen posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Gad Ejzikovic iz Izraela i Arturo Di Đakomo iz Belgije.

Plave su fantastičnim preokretom uspele da savladaju Ukrajinu, iako su gubile >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 2:0 u setovima. "Bio je to pravi rat na terenu. Početak je bio katastrofalan, ali uspeli smo da se vratimo i bili smo na pragu izjednačenja. Ipak, ono što nismo uspeli u drugom, ostvaili smo u naredna tri seta i to potpuno zasluženo. Sve devojke su igrale i to je naša snaga. Delujemo kao tim i verujem da ćemo i sutra protiv Holandije odigrati kvalitetno i uporno. Holanđanke igraju veoma brzo i odlično u odbrani, tako će biti potreban maksimalni angažman svih 12 devojaka", izjavio je Zoran Kovačić, prvi trener plavih.

SCG će u 3. kolu igrati protiv Holandije u ponedeljak od 15,00 časova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.