Izvor: HotSport.rs, 15.Jun.2015, 17:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EOI: Još četiri finala za srpske kajakaše

Drugog dana takmičenja na Evropskim igrama u Mingčeviru, srpski kajakaši izborili su nova četiri finala, i osvojili jedno 5. i jedno 8. mesto.

Ženski četverosed u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Dalma Benedek-Ružičić Olivera Moldovan zauzeo je peto mesto u finalu na 500 metara u vremenu 1:34.398n na svom debitantskom nastupu. Zlatnu medalju osvojile su Mađarice Sabo, Karaš, Kožak i Vad (1:32.417), ispred Nemica Veber, Hantl, Vasmut i Dice >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << (1:33.312), dok su bronzu osvojile Poljakinje Naja, Vojnarovska, Džjeniševska-Kierkla i Mikolajčik (1:33.979).
Marko Tomićević je trku u jednosedu na 1000 metara završio je na 8. mestu u vremenu 3:35.132. Zlato je pripalo Maksu Hofu iz Nemačke (3:28.205), srebro Portugalcu Fernandu Pimenti (3:28.421), dok je bronzu osvojio Danac Rene Holten Poulsen (3:28.863).
Naši takmičari su bili uspešni i u kvalifikacijama. Nebojša Grujić i Marko Novaković plasirali su se u finale dvoseda na 200 metara. Svetski prvaci i evropski vicešampioni mesto u finalu izborili su direktno u kvalifikacijama u kojima su izveslali najbrže vreme. Finale se vesla sutra u 13:35.
U istoj disciplini, u konkurenciji dama mesto u finalu izborile su i Nikolina i Olivera Moldovan. Srpski ženski dvosed u sprintu u finale su se plasirale pobedom u svojoj kvalifikacionoj trci. Finale je sutra u 13:40. Osim u dvosedu,Nikolina Moldovan plasirala se i u finale jednoseda na 200 metara, pošto je pobedila u svojoj polufinalnoj trci.
Mesto u finalu jednoseda na 200 metara u muškoj konkurenciji izborio je i Marko Dragosavljević. Dvostruki prvak Evrope u toj disciplini, u finale se plasirao pobedom u polufinalu.
Raspored trka 3. dana takmičenja na Evropskim igrama
(vremena su po vremenu u srednjeevropskoj vremenskoj zoni)
08:06 K1-500 FINALE Nikolina Moldovan
08:26 K4-1000 FINALE Simo Boltić / Vladimir Torubarov / Ervin Holpert / Dejan Terzić
14:05 K1-5000 FINALE Milenko Zorić
The post EOI: Još četiri finala za srpske kajakaše appeared first on HotSport - Sportske vesti na jednom mestu i uvek na vreme.