EL - Pukla stotka i bruka u sred Blaugrane

Izvor: Sportske.net, 18.Nov.2016, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL - Pukla stotka i bruka u sred "Blaugrane"

Aktuelni šampion Španije revanširao se sa kamatom Barseloni za poraz koji su im Katalonci priredili u okviru 6. kola ACB lige. "Kraljevski klub" nemilosrdan prema Barsi u Evroligi.

Košarkaši Real Madrida ponizili su najvećeg rivala i revanširali mu se za poraz u okviru šestog kola španskog šampionata.

"Kraljevski klub" je u poslednjem meču 8. kola Evrolige deklasirao Barselonu rezultatom 102:63 (29:17, 25:14, 21:15, 27:17) i naterao Katalonce da na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << poslednje četvrtine počnu da napuštaju tribine "Palau Blaugrane".

Ovakav ishod utakmice nije mogao da se nasluti, uprkos tome što je Barselona desetkovana povredama, jer je katalonski sastav pre samo 12 dana dobio Real Madrid u 6. kolu ACB lige na svom terenu.

Večeras u timu Jorgosa Barcokasa ništa nije funkcionisalo, a ponajviše je manjkalo voljnog momenta, što je primetila i mnogobrojna publika u "Blaugrani".

Neverovatno deluje podatak da su košarkaši Barselone u poslednjoj četvrtini prve poene postigli posle 6 minuta i 50 sekundi igre, što samo svedoči o tome koliko su domaći večeras bili inferiorni u odnosu na protivnika.

Poslednji put Real je upisao ubedljivu pobedu nad Barselonom na fajnal-foru Evrolige 2014. godine, kada je bilo 100:62, što znači da je večerašnji trijumf još ubedljiviji.

Najveću prednos na večerašnjoj utakmici Real je imao sredinom poslednjeg kvartala, kada je bilo 45 poena prednosti za goste.

Serhio Ljulj je sa 20 poena i 7 asistencija bio najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su ga Džejsi Kerol sa 19 i Entoni Rendolf sa 18 poena i 11 skokova.

Jedina svetla tačka Barselone bio je Tajris Rajs sa 23 poena i 5 asistencija, a dvocifren poenterski učinak u poraženom sastavu imao je još samo Džoi Dorsi (10 pts, 7 sk).

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kakva dominacija Reala... u Barseloni

Izvor: Mondo, 19.Nov.2016, 00:05

Španski "El klasiko", odigran u okviru 8. runde Evrolige, bio rešen već u drugoj četvrtini. Najveće vođstvo gostiju iznosilo 47 poena!..Foto: Promo/euroleague.net..Ekipa Reala postidela je najvećeg rivala iz svoje zemlje pred celim svetom, preciznije pred košarkaškom publikom u 200 zemalja,...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.