EL: Pao ipak prejak za Partizan

Izvor: B92, 30.Nov.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Pao ipak prejak za Partizan



Košarkaši Partizana izgubili su od Panatinaikosa sa 65:73 (16:19, 18:11, 15:21, 16:22) u 6. kolu Evrolige.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Drobnjak sa 17 poena, 7 skokova i 2 asistencije, dok je kod PAO-a Batist imao 15 poena i 11 skokova. Bek "crno-belih" Uroš Tripković najzad je jedan meč uspeo da završi u "plusu" - postigao je 14 poena, ali je trojke šutirao mizernih 1/6. Kosta Perović dodao je 8 poena, a Tepić 7.

S druge strane, Dijamantidis >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Hadživretas ubacili su po 12, a Bećirović 11 poena.Oporavljeni Miloš Vujanić odigrao je 8 minuta i postigao 5 poena, uz 2 ukradene lopte i 1 asistenciju. Dejan Tomašević i Dušan Šakota za vreme provedeno na parketu nisu uspeli da se upišu u listu strelaca, kao ni da ostave neki pozitivan utisak.

Partizan je hrabro ušao u meč, naročito pod košem, gde su Drobnjak i Perović podelili nekoliko "banana" u prvoj četvrtini. "Crno-beli" su poveli sa 6:2, ali su gosti, uz pomoć dve brze trojke Dijamantidisa i Hadživretasa, ubrzo došli u vođstvo, koje su čuvali do kraja prvog perioda, 16:19.

U drugih 10 minuta, Partizan je predvođen Drobnjakom i raspoloženim Tripkovićem ponovo poveo. "Crno-beli" su poentirali iz svih pozicija, dok su se gosti mučili u napadu, uz nekoliko izgubljenih lopti. Trojka Drobnjaka i penali Tepića doneli su Partizanu prednost na poluvremenu, 34:29.

Drugo poluvreme Partizan je počeo serijom od 3 minuta bez koša, koju gosti, međutim, nisu uspeli da iskoriste. Koševi Perovića, Tripkovića i Drobnjaka držali su domaće u vođstvu, 40:36, posle 5 minuta drugog poluvremena. Zatim je usledila serija od 7:0 za PAO, koji posle dužeg perioda prelazi u vođstvo 45:44.

U poslednju četvrtinu "crno-beli" ulaze sa dva poena zaostatka, 49:51, minus koji povećava nekadašnji ljubimac navijača u Pioniru Miloš Vujanić, serijom od 5 vezanih poena. Koš Tripkovića i jedini poeni Kamingsa na meču, dva penala, izjednačila su ekipe na 56:56, 7 minuta pre kraja.

Posle još nekoliko razmenjenih koševa, utakmica je ušla u odlučujući period, ali su "crno-beli" bili nemoćni, naročito u napadu, kada su izostali koševi Tripkovića i naročito Drobnjaka, dva igrača koja su nosila igru Partizana tokom celog meča.

Batist je pogodio trojku, a Dijamantidis dva penala za vođstvo grčkog šampiona od 67:61, manje od dva minuta pre kraja, kada je pobednik praktično odlučen. Grci su do kraja u penal završnici bez problema zadržali vođstvo za konačnu pobedu od 73:65.

Utakmica je odigrana u hali Pionir pred oko 7000 navijača.

Šampion Srbije sada ima skor od 3 pobede i poraza, a u sledećem kolu igra sa Unikahom, u gostima, 6. decembra. Panatinaikos je ostao jedina neporažena ekipa u Evroligi, sa učinkom od 6 pobeda, bez poraza.

Partizan: Tepić 7, Bogdanović 4, Kecman 4, Borovnjak, Tripković 14, Veličković 5, Perović 8, Peković 4, Djurković, Drobnjak 17, Božić, Kamings 2

Panatinaikos: Alvertis, Delk 2, Bećirović 11, Batist 15, Hadživretas 12, Dikudis 5, Carcaris 9, Dijamantidis 12, Tomašević, Šakota, Vujanić 5, Javtokas 2

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.