EL: Makabi rutinski u Atini

Izvor: B92, 20.Dec.2013, 00:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Makabi rutinski u Atini

Košarkaši Makabija pobedili su Panatinaikos sa 68:55 u Atini u jedinom meču poslednjeg kola grupe D Evrolige i tako obezbedili prvo mesto.

'Ponos Izraela' je tako došao do osme pobede, dok je Panatinaikos prvu fazu završio sa skorom 5-5, zbog čega još nije poznato da li će zauzeti treće ili četvrto mesto.

Odluka o konačnom plasmanu u grupi pašće u petak, posle duela između Laboral Kuče i Lokomotive Kubanj, koji počinje u 20.30.

Jedini preostali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meč u toj grupi u petak od 18.45 igraju Lijetuvos Ritas i Crvena zvezda, a taj meč igraće se za prestiž. Oba tima takmičenje nastavljaju u Evrokupu, a ’crveno-beli’ su još prošle nedelje obezbedili peto mesto u grupi.

Najbolji u osmom trijumfu Makabija bio je Blu sa 13 poena i četiri skoka, dok su meč sa po deset poena završili Hikman i Ingles. U poraženom timu, Stefon Lazme je upisao 16 poena i osam skokova, i jedini je imao dvocifren učinak u redovima Panatinaikosa.

Evroliga, grupa D

Panatinaikos – Makabi 55:68

Lijetuvos Ritas – Crvena zvezda 18.45

Laboral Kuča – Lokomotiva Kubanj 20.30

Tabela: Makabi 8/2, Lokomotiva Kubanj 6/3, Panatinaikos 5/5, Laboral Kuča 5/4, Crvena zvezda 3/6, Lijetuvos Ritas 1/8.
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.