EL: Eidson MVP prvog kola

Izvor: B92, 22.Okt.2010, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Eidson MVP prvog kola

Košarkaš Makabija Čak Eidson najkorisniji je košarkaš prvog kola Evrolige.

Iako je njegov tim ubedljivo poražen od Kaha Laborala, bek izraelske ekipe imao je na kraju indeks korisnosti 30.

Eidson je utakmicu završio sa 14 poena, sedam skokova, osam asistencija, četiri ukradene lopte i šest iznuđenih faulova. Eidson igra treću sezonu u Evroligi, a ovo mu je drugi put da je najokrisniji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igrač kola.

Drugo mesto podelili su košarkaš Unikahe Giljem Rubio i bek Kaha Laborala Fernando San Emeterio sa indeksom 28.

San Emeterio je u trijumfu nad Makabijem zabeležio 10 poena, 11 skokova, pet uspešnih dodavanja i šest iznuđenih faulova, dok je Rubio zabeležio record karijere sa 22 poena (4-4 za dva, 2-3 za tri), a uz to je imao tri skoka, dve asistencije i čak 10 iznuđenih faulova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.