EL: Đenka i društvo očerupali Kanarince!

Izvor: Sportske.net, 04.Jan.2019, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: "Đenka" i društvo očerupali "Kanarince"!

Ubedljiv trijumf Himkija na Kanarskim ostrvima.

Košarkaši Himkija slavili su na gostovanju Gran Kanariji rezultatom 70:99.

Interesantno, prvi kvartal pripao je domaćoj ekipi, koja na odmor odlazi sa sedam poena prednosti.

Ništa nije slutilo da bi Granka mogla da doživi katastrofu, a onda je domaćin u drugoj četvrtini postigao šest poen! Himki im je ubacio 27 i na veliki odmor otišao sa 14 poena.

U trećoj deonici još jednom loša >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << igra Gran Kanarije, Himki je uvećao prednost na 23 poena pred poslednjih 10 minuta.

Sve je bilo jasno, gostu su čak i uvećali prednost do kraja utakmice i sasvim zasluženo slavili.

Pobednički sastav predvodio je Di Bost sa 20 poena, pratio ga je bivši bek Crvene zvezde Čarsl Dženkins sa 18 poena, dok je 16 dodao Džordan Miki. Dvocifren sa 11 poena i Garlon Grin.

Kod domaćina 14 poena Eriksona, 13 je dodao Stroberi, 12 Vene.