EL: CSKA prvi četvrtfinalista

Izvor: B92, 16.Mar.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četiri utakmice druge faze Evrolige odigrano je u sredu. Prvi učesnik četvrtine finala EL je moskovski CSKA. Do četvrte pobede u drugoj fazi takmičenja, Rusi su stigli trijumfom nad Lijetuvas Ritasom 79:69. Matjaž Smodiš je predvodio svoj tim sa 16 poena, a Trajan Lengdon je postigao 14.

Taukeramika je lako pobedila Bamberg 71:51 za treći "plus" u drugoj fazi. Dvocifren učinak kod pobednika imali su samo Jakobsen (17, trojke 4/7) i Vidal sa 11, a Predrag Drobnjak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je za 20 minuta na parketu uzbacio 9 poena (šut 4/6) uz 7 skokova.

U duelu dva ravnopravna tima u Trevizu, Beneton je slavio nad Efes Pilsenom rezultatom 94:87. Šiškuskas je odigrao 36 minuta i ubacio 21 poen, trojke je šutirao 4/5 uz 4 asistencije. Zapaženi su bili i Endrju Nikolas sa takođe 21 poenom (trojke 3/8) i Soranja sa 13 (vrlo raspoložen za šuteve za tri poena - 3/4) i 5 skokova. U turskom timu Antonio Grejdžer ubacio je 30 poena uz fantastičan šut - 7/9 za dva, 5/8 za tri, kao i 6 skokova i 2 ukradene lopte.

U grupi G košarkaši Cibone doživeli su prvi poraz u TOP16, pošto ih je u Atini Obradovićev Panatinaikos deklasirao rezultatom 88:69. Grci su do prve pobede stigli furioznom igri u poslednjoj četvrtini koju su dobili 29:9.

Zagrebačka ekipa je 30 minuta igrala vrlo dobro, a onda skroz stala i doživel neugodan poraz. Priliku za "vađenje" imaće već sledeće nedelje kada "Cibosi" gostuju Benetonu. Kod "Zelenih" briljirao je Vasilis Spanulis sa 22 poena, a odličan je bio Dejan Tomašević sa 10 poena za 13 minuta u igri, uz 5 skokova. Alvertis i Batist ubacili su po 18 poena - Grk je trojke šutirao 4/6, a Amerikanac je bio najbolji skakač na utakmici sa 11 uhvaćenih lopti. Za Cibonu, "Skuni" Pen ubacio je 19 poena.