EK: Domaćini 4/4  Musli 15, Lučić 11, Nedović 4p

Izvor: B92, 28.Feb.2017, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EK: Domaćini 4/4 " Musli 15, Lučić 11, Nedović 4p

I u preostala tri meča četvrtfinala plej-ofa Evrokupa pobede su ostvarile domaće ekipe – Bajern, Valensija i Hapoel.

Bavarci su nadigrali Unikahu 91:82, a jedan od šestorice dvocifrenih igrača u timu Aleksandra Đorđevića bio je Vladimir Lučić sa 11 poena.

Najefikasniji u španskoj ekipi bio je drugi Srbin Dejan Musli sa 15, dok je podbacio njegov saigrač Nemanja Nedović sa svega četiri, uz isto toliko skokova i pet asistencija.

Bajern je zamalo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ispuostio dvocifrenu prednost pred kraj meča, a predvodio ga je bivši centar Crvene zvezde Majk Cirbes sa 15 poena.

Valensija je nadigrala ruski Himki 88:82, iako su gosti iz Podmoskovlja uspeli da nadoknade 17 poena zaostatka sa poluvremena.

Špansku ekipu predvodio je Francuz Fernando San Emeterio sa 17 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je Himki "nosio" najplaćenihi igrač Evrope Aleksej Šved sa 24 poena, sedam asistencija i pet skokova.

U poslednjem meču dana Hapoel je ubedljivo nadigrao Gran Kanariju 87:67, a meč je prelomio sa 23:10 u poslednjem period.

Istakao se Džerom Dajson sa 20 poena i šest asistencija, dok su po 14 ubacili Tarenz Kinzi i Amare Stodemajer. Najbolji u redovima španskog tima bio je Bo Mekejleb sa 12.

Drugi mečevi su na programu 3. marta, a igra se na dve pobede.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.