Izvor: B92, 08.Apr.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EHF spreman za referendum u CG
Predsednik Evropske rukometne federacije (EHF) Tor Lian izjavio je da se ta organizacija priprema za sva rešanja koja bi mogla proisteći iz referenduma o nezavisnosti u Crnoj Gori, jer ne želi da kasnije ima komplikovanu situaciju.
Predsednik EHF i generalni sekretar Mihael Vederer završili su danas dvodnevnu posetu SCG. Oni su u Podgoprici i Beogradau razgovarali sa predstavnicima rukometnih saveza i Crne Gore i Srbije:
"Želimo da imamo spremna sva rešenja. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mi ne možemo sa utičemo na političku odluku, ali možemo da utičemo na organizacionu i takmičarsku", rekao je Vederer na konferenciji za novinare u Beogradu. Čelnici EHF-a izjavili su da će Izvršni komitet kongresu te organizacije 5. maja zatražiti da mu se dozvoli da kasnije primi eventualne nove članove, u slučaju odvajanja Crne Gore.
Prvi sastanak IO, posle referenduma u Crnoj Gori 21. maja, održaće se 10. juna u Pragu i tada će biti moguć prijem novih saveza u članstvo EHF-a. "Najvažnije je da radimo u korist rukometa, jer je u ovom regionu ovaj sport na visokom nivou", istakao je predsednik EHF-a.
Na pitanje ko će u slučaju da se Crna Gora odvoji igrati u kvalifikacijama za EP za rukometašice i za SP za rukometaše, predsednik Uprvanog odbora Rukometnog saveza Srbije Velimir Marjanović rekao je da je u tom slučaju Srbija sukcesor, odnosno da će Srbija u tom slučaju učestvovati na tim takmičenjima, ako prodje kvalifikacije.









