EFES KUP: Poraz Srbije od Turske

Izvor: B92, 25.Avg.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Srbije izgubili su u polufinalu Kupa Efes Pilsen u Izmiru od domaće Turske rezultatom 91:80 (17:17, 23:23, 27:19, 24:21). Najefikasniji u našem timu bili su Milan Gurović i Darko Miličić sa po 23 poena. U nedelju u finalu od 18h sastaće se Turska i Hrvatska, dok Srbiju očekuje meč za treće mesto sa Poljskom od 15:30h.

U timu Turske Mehmet Okur je zabeležio 17 poena, a Engin Atsur i Ibrahim Kutlaj po 16. Turci su dobro počeli meč i na polovini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prvi četvrtine imali su vodjstvo od 11:3. "Plavi" su igrali loše u napadu, dok su protivnici postigli tri "trojke" iz četiri pokušaja.

Medjutim, srpski tim je posle toga zaigrao bolje u napadu, a prvo izjednačenje na utakmici Srbiji doneo Miloš Teodosić "trojkom" u poslednjim sekundama prve deonice meča. I drugu četvrtinu Turci su počeli sa dve trojke, a serijom 8:0 ponovo su poveli sa 25:17. Polovinom druge četvrtine, srpski tim je napravio preokret i došao do 28:27, da bi poluvreme bilo završeno rezultatom 40:40, pošto su obe ekipe očigledno igrale na "mahove".

Ono što je "plavima" uspevalo u prvoj i drugoj četvrtini - vraćanje u meč i uzvraćanje serijama, u trećoj im nije polazilo za rukom. U tom delu meča domaćin je dominirao, pa je na mini odmor otišao sa 11 poena plusa (70:59).

U poslednjpoj četvrini Srbija je imala nekoliko prilika da meč uvede u neizvesnost, ali ih nije iskoristila, pa je Turska izborila pobedu od 91:80.

Srbija: Teodosić 6 (3sk, 5as), Radivojevic (1sk), Erceg 7 (5sk), Labović 2, Jarić 15 (8sk, 2as), Miličić 23 (8sk), Aleksandrov 2, Tepić 2 (1sk, 2as), Gurović 23 (5sk, 1as), Marković (3sk, 1as)

Kup Efes je poslednja provera pred Evropsko prvenstvo u Španiji, koje počinje 3. septembra.