Džikić pred FMP: Važno je...

Izvor: Mondo, 21.Okt.2018, 17:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džikić pred FMP: Važno je...

Šampion ABA lige počinje novu nedelju utakmicom protiv rivala iz Beograda.

Foto: MONDO/Filip Filipović

Aktuelno, 4. kolo ABA lige biće u ponedeljak završeno u dvorani "Morača" u Podgorici, u kojoj će Budućnost dočekati FMP.

Duelom crnogorskog i srpskog tima od 18 časova, branilac "jadranske" titule vratiće se obavezama u regionu posle nedelje "duplog" programa Evrolige, u kojoj je izgubio od Darušafake i Makabija.

U najavi meča protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << tima iz Železnika, šef struke Budućnosti Aleksandar Džikić rekao je...

"FMP je u grupi timova koji trenutno igraju samo ABA ligu, dakle za svaku utakmicu imaju dovoljno vremena za odmor i za pripremu i za eventualne adaptacije. Svih pet startera prosečno postiže više od 10 poena, predvodi ih Apić sa 23 poena po utakmici i čak 43 izvedena bacanja na tri utakmice. Šutiraju više za tri poena nego za dva i odlično trče kontranapad", rekao je Džikić.

"Za nas je utakmica vrlo važna, naši ciljevi u ABA ligi su poznati", istakao je trener crnogorskog tima.

Budućnost i FMP na početku nove sezene u regionalnom takmičenju imaju isti skor - dve pobede i poraz.

"Dolazi nam neugodna ekipa FMP-a u goste, imaju dve pobede i igraju dobro. Vrlo su neugodna ekipa i imali su nedelju dana da se spreme za utakmicu sa nama. Mi smo naporno radili, ali moramo biti fokusirani tokom celog meča i nadamo se najboljem ishodu", rekao je košarkaš Budućnosti Zoran Nikolić.

Budućnost i FMP odigrali su u ABA ligi 16 međusobnih utakmica, a "panteri" su poslednji put slavili u "Morači" u decembru 2008. godine.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.