Džajić: Zvezdaši, hvala

Izvor: Mondo, 19.Dec.2012, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džajić: Zvezdaši, hvala

Novi-stari predsednik crveno-belih izrazio zahvalnost svima koji su mu ukazali poverenje na klupskim izborima.

Dileme nije ni bilo, ali nije zgoreg i zvanično konstatovati:

Legenda fudbalskog kluba Crvena zvezda Dragan Džajić i zvanično je u sredu izabran za predsednika Crvene zvezde, nakon što su saopšteni rezultati izbora koji su u prethodna dva dana održani na "Marakani".

Džajić će drugi put u karijeri na predsedničku dužnost stupiti u >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << subotu kada će biti održana sednica Skupštine kluba, koja će verifikovati rezultate izbora.

Pošto je i definitivno postalo jasno da je postao prvi čovek kluba, oglasio se putem zvaničnog klupskog sajta.

"Hvala svim zvezdašima na podršci i poverenju koje su mi dali. Period koji je pred nama je svima poznat i izuzetno težak. Sa svoje strane nastojaću da sa ljudima koji budu u Upravnom odboru u narednom periodu učinim sve da Crvena zvezda krene ka mestu na kojem je decenijama bila. Po završetku Skupštine kluba javnost će moći da čuje odgovore na sve ostale teme i pitanja", rekao je predsednik Zvezde.

Predsednik Izborne komisije Matija Radojičić na konferenciji za novinare u sredu rekao je da je na izbore izašlo 1.824 od 7. 669 upisanih članova, a da je Džajić dobio 1.792 glasa, što je 90,5 odsto glasova izašlih birača.

"Lično sam izuzetno zadovoljan izlaznošću, s obzirom na sve prateće okolnosti. Pre svega mislim na to što je postojao samo jedan kandidat i što je bilo jasno da je i jedan glas dovoljan za izbor. Takođe, bili su u pitanju radni dani i za razliku od prethodnih izbora glasalo se samo u Beogradu. Mnogo je važnije što je Džajić dobio toliku podršku", kazao je Radojičić.

On je dodao da se izborni proces na Marakani odvijao bez problema, u normalnoj i kulturnoj atmosferi i da su tome dodatno doprineli članovi biračkog odbora.

"Možda je simbolično to što je na danasnji dan, na Svetog Nikolu, Džajić postao predsednik, a svi znamo da je Zvezda 1991. godine titulu prvaka Evrope osvojila u Bariju, na stadionu koji nosi ime Svetog Nikole", primetio je Radojičić.

Na subotnjoj sednici Skupštine Džajić će izložiti svoj predsednički program i plan rada, a predstaviće i svoje najbliže saradnike, novog sportskog direktora Zorana Stojadinovića, kao i novi Upravni odbor.

Džajić je gotovo celu igračku karijeru proveo u Crvenoj zvezdi, a prethodno je predsedničku funkciju obavljao od 1998. do 2004. godine. Pre toga bio je sportski direktor u periodu kada je Zvezda postala šampion Evrope i sveta.

On je u poslednjih mesec dana bio na čelu Radne grupe koja je preuzela rukovođenje klubom nakon odlaska prethodnog predsednika Vladana Lukića.

(Tanjug/MONDO, foto: Beta/Branislav Božić)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.