Dva penala, 13 kartona na Viljamarinu – Grinvud poništio Iska

Izvor: B92, 04.Feb.2024, 21:42

Dva penala, 13 kartona na "Viljamarinu" – Grinvud "poništio" Iska

Fudbaleri Betisa i Hetafea odigrali su 1:1 u meču 23. kola LaLige.

Tim iz Sevilje je tako propustio priliku da se poravna sa Sosijedadom na šestom mestu, dok Hetafe ostaje u "zlatnoj sredini".

Bio je ovo vrlo borben meč, često van granica dozvoljenog pa je sudija Huan Pulido imao pune ruke posla.

Za skoro 100 minuta, koliko je trajao meč, pokazao je ukupno 13 žutih kartona igračima oba tima - od toga sedam Betisovim.

Oba gola postignuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su iz penala, oba u prvom poluvremenu.

Sigurne penaldžije bili su Grinvud, koji je doveo goste do prednosti, i Isko koji je pola sata kasnije poravnao.

Bio je to peti gol engleskog internacionalca koji ima i četiri asistencije ove sezone.

Inače, u maju 2023. godine Hetafe je bio poslednji tim koji je pobedio na "Viljamarinu" sve do trijumfa Barse u prethodnoj rundi (4:2). Tim iz madridskog pregrađa se, očito, ponovo pokazao kao nezgodan domaćinu iz Sevilje.

Za goste ovog puta u sastavu nije bilo Nemanje Maksimovića.