Izvor: B92, 01.Jan.2018, 17:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dva od dva " Stoh slavio i u Garmišu
Poljak Kamil Stoh pobedio je i u Garmiš-Partenkirhenu, na drugom takmičenju novogodišnje turneje Četiri skakaonice.
Stoh je bio ubedljivo najbolji na otvaranju 2018. godine skokovima od 135,5 i 139,5 metara u Garmišu.
Poljak je tako stigao do druge pobede na ovogodišnjoj turneji, pa je na pola puta do odbrane titule i "Zlatnog orla".
Stoh je u Garmišu ostvario treću uzastopnu pobedu na turneji, a 24. u Svetskom kupu u karijeri.
Drugo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mesto u Garmišu osvojio je lider Svetskog kupa Rihard Frajtag, koji je posle 132 metra i šestog mesta u prvoj seriji, skočio sjajnih 137m u drugoj i tako stigao do podijuma.
Treće mesto osvojio je Norvežanin Anders Fanemel skokovima od 132,5 i 136,5 metara, dok je za jedan bod treće mesto izmaklo Japancu Junširu Kobajašiju (137m, 131,5m).
Najprijatnije iznenađenje dana bio je mladi Slovenac Tilen Bartol, koji je zabeležio najbolji rezultat u karijeri sa petim mestom. On je imao drugi rezultat u prvoj seriji (136m), ali je "podbacio" u drugoj (133,5m) pa je ostao bez podijuma.
Na njegov slabiji rezultat na drugom skoku je umnogome uticao dvadesetominutni prekid zbog vetra, upravo uoči njegovog nastupa.
S druge strane, potpuno je podbacio aktuelni šampion Svetskog kupa Štefan Kraft, koji je sa svega 122,5 metara u prvoj, ostao bez nastupa u drugoj seriji.
Naredno takmičenje je 4. januara u Insbruku (14 časova), a poslednje u Bošofshofenu 6. (17h).
Posle Oberstdorfa, Stoh pokorio i Garmiš!
Izvor: N1 televizija, 01.Jan.2018
Poljski ski skakač Kamil Stoh pobedio je i na drugom takmičenju turneje Četiri skakaonice, pošto je posle Oberstdorfa bio najbolji i u Garmiš-Partenkirhenu...Stoh, aktuelni osvajač ‚Zlatnog orla‘, tako je došao do treće pobede zaredom na Novogodišnjoj turneji, a 24. u Svetskom kupu...Dvostruki...






