Dva gola Đurđića nedovoljna za bod, Grojter Firt poklekao u finišu

Izvor: Blic, 26.Apr.2013, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blistao je reprezentativac Srbije Nikola Đurđić u dresu Grojter Firta protiv Hanovera u meču 31. kola Bundeslige, postigao dva gola, ali je to bilo nedovoljno makar za bod - gosti su pobedili sa 3:2 i prekinuli niz od tri utakmice bez pobede.

Gosti su na megdan poslednjeplasiranom Grojter Firtu došli posle debakla od Bajerna sa 6:1, a Grojter Firt je prethodno pobedio Nirnberg sa 1:0. Hanover se posle teškog poraza konsolidovao i poveo preko Abdelajea u 36. minutu, a prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << gostiju anulirao je Đurđić četiri minuta pre odlaska na odmor.

Mreže su mirovale do 71. minuta kada je novo vođstvo Hanoveru doneo Hofman, novo izjednačenje doneo je Đurđić sedam minuta pre kraja utakmice. Ipak, Pinto je na asistenciju Dijufa ipak doneo sva tri boda Hanoveru.

Greuther Furth - Hannover 2-3, Djurdjic (G... by dm_514b3a807e785

Ovaj meč je samo i formalno potvrdio ono što je odavno bilo jasno - Grojter Firt će se preseliti u Cvajtu, ali sudeći po formi golgetera, vratiće se u niži rang bez Đurđića, koji je na meti Bundesligaša.