Izvor: MozzartSport.com, 18.Sep.2021, 23:26

Duvan oduvao crnu seriju, teški dani su iza Atalante, Salernitana će tek pobeđivati

Najbolje izdanje domaćina od početka sezone, ali je prevagnuo kvalitet Boginje provincije - 1:0

Teški dani su konačno iza Atalante. Ekipa iz Bergama je teškom mukom odnela bodove iz Salerna, ali je stigla do druge pobede u sezoni, koja ju je dovela do sedmog mesta na tabeli Serije A. Igrač odluke bio je snažni Duvan Zapata, koji se odlično snašao u 75. minutu, nakon dobrog prodora i dodavanja Josipa Iličića - 1:0 (0:0).

Atalantina kriza je krenula >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << remijem sa Bolonjom u Bergamu, na šta su se nadovezali poraz od Fireontine i nerešeni rezultat sa Viljarealom u Ligi šampiona. Sa druge strane, Salernitana je u potopunoj agoniji, jer joj ovo bio četvrti poraz na startu sezone, ali je sastav Fabricija Kastrorija nagovestio da bi uskoro mogao da popravi bodovni saldo.

Domaćin je imao nekoliko vrlo dobrih prilika, od toga po jednu stopostotnu u prvom i drugom poluvremenu. Mamadu Kulibali je u 21. minutu pogodio prečku iz daljine, dok je Federiko Bonacoli, šest minuta pre kraja pogodio stativu. Svaku nadu je ubrzo srušio Zapata.

Atalanta je takođe imala svoje šanse, a kada je konačno probila bedem ispred protivničkog gola, mogla je i do drugog pogotka. Davide Zapakosta je nakon odbijene lopte izašao sam pred golmana Beleca, ali je taj udarac otišao pored leve stative.

Sastav Đan Pjera Gasperinija će pokušati da nastavi pobednički protiv Sasuola na svom terenu, dok Salernitana dočekuje Veronu, koja takođe ima sve poraze na startu sezone. Čini se da neće biti bolje prilike da se konačno upiše slavlje u elitnom rangu takmičenja.