Izvor: MozzartSport.com, 11.Apr.2021, 22:47

Dušan je silan, ali ne može sam: Dva gola nedovoljna, Atalanta slavila u Firenci (VIDEO)

Reprezentativac Srbije vratio Violu u igru posle dva gola zaostatka, ali je Josip Iličić presudio bivšem timu

Sjajno igra Dušan Vlahović. Od sredine decembra nemilice trese mreže u Seriji A. Večeras je postigao još dva pogotka, na koti je od 14 golova od poslednjeg meseca minule godine, sakupio ih je ukupno 15, ali dva koja su večeras završila u mreži Atalante nisu bila dovoljna za bodove. Boginja je predvođena Duvanom Zapatom upisala 18. recku u sezoni >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i ponovo je četa Đan Pjera Gasperinija najefikasnija u italijanskom prvenstvo (71 pogodaka) - 3:2.

20.45: (3,20) Benevento (3,40) Sasuolo (2,25)

Iz dana u dan Vlahović sjajnim partijama komplikuje situaciju Fiorentini u želji da ga zadrži. Prvi čovek kluba Roko Komiso je doputovao iz Sjedinjenih Američkih Država kako bi sa talentovanim srpskim fudbalerom i njegovim predstavnicima pregovarao oko nove saradnje. Aktuelna mu ističe na leto 2023. godine, ali red zainteresovanih klubova za usluge 21-godišnjeg napadača je sve duži. Sam krem evropskog fudbala sa pravom želi bivšeg fudbalera Partizana u svojim redovima, a posle dva pogotka protiv jednog od najboljih timova u ligi, jasno je da će interesovanje postati još intenzivnije i da će tim iz Firence imati težak zadatak da ga zadrži. Procena italijanskih medija je da bi Fiorentina na njegovoj prodaji mogla da zaradi 50.000.000 evra, ali pošto Dušan Silni nastavlja da rešeta po Apeninima, ta cena bi mogla i dodatno da poraste.

Statistika govori sama za sebe, na 26 nastupa u startnoj postavi Dušan Vlahović je postigao 15 golova (14 na poslednjih 19 mečeva), upisao dve asistencije. U poslednjih 324 minuta provedenih na terenu učestvovao je u sedam golova svoje ekipe. Među igračima koji imaju manje od 23 godine, drugi je najefikasniji na Apeninima. Samo tri igrača su u istoriji Fiorentine stigla do učinka od 20 golova u Seriji A, a da su imali manje godina od Vlahovića (Desolati 1976, Brunjera 1967. i Virđilji 1955. godine).

Večeras je obukao plašt kada je njegova ekipa bila dva gola u zaostatku (Duvan Zapata se dva puta upisao u listu strelaca u prvom poluvremenu). Najpre je u 57. minutu prosto pocepao mrežu Atalante: lopta mu se odbila na desetak metara od gola rivala, uhvatio je strašan volej i prepolovio prednost tima iz Bergama. Samo devet minuta kasnije ponovo je stupio na scenu. Pukla je kontra, sjajno je istrčao Kristijan Kuame, Vlahović ga je odlično ispratio, prihvatio pas i rutinski sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Ipak, nije to bilo dovoljno za tim iz Firence. Već u 70. minutu Lukas Martinez Kvatra igra rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na kreč. Odgovornost je preuzeo Josip Iličić, nije pogrešio protiv tima za koji je nastupao četiri godine, pa je Boginja stigla do nove prednosti, ispostaviće se i do trijumfa.