Izvor: MozzartSport.com, 20.Jun.2020, 00:13

Duplo golo u Sevilji, Ter Štegen sačuvao bod Barseloni

Najbolje šanse u poslednja tri minuta

Jedna od utakmica zbog koje navijači ne moraju da žale što nisu bili na tribinama. Jeste to bio derbi Primere, sudar Sevilje i Barselone, ali izvedba na terenu nije baš oduševila – 0:0.

Tvrdo, borbeno, ali bez mnogo šansi i samim tim malo zanimljivo. Odigrali su Sevilja i Barselona za dušu Reala, koji ima šansu da se pobedom nad Sosijedadom ponovo izjednači sa večitim rivalom na vrhu tabele.

Da Barselona nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u naročito dobroj formi i pored početne pobede nad Majorkom od 4:0 videlo se u prošlom kolu, jer je dugo udarala u bedem odbrane Leganesa. Večeras je delovala još jalovije samim tim što je defanziva Sevilje najjača od ove tri s kojima se Barsa srela u nastavku sezone.

Sevilja je igrala kao i većina klubova: skupljala je odbranu u sredini, pravila „šumu nogu“ kroz koju Mesi nije mogao da prođe. A, kad Argentinac ne može da dođe do daha, Barselona je odmah prilično bezopasna. Najbolja šansa za goste ukazala se tek pred sam kraj, u 88. minutu, kada je Suarezu lopta došla ispred gola, on tukao iz prve – pored gola.

Domaćini su imali bolje prilike u drugom poluvremenu, bilo je tu opasnih kontri i situacija pred golom Ter Štegena, koji je pohvatao sve što je mogao. A, u 76. minutu spasao ga je i Đordi Alba, koji je spasao gol posle šuta raspoloženog Okamposa.

U 91. minutu Sevilja je imala šansu utakmice. Regilonu je došla lopta na pet metara od gola Katalonaca, a on je iz poluokreta toliko loše zahvatio da je jedva odskakutala do Ter Štegena.

Po bod na kraju, čaša polu prazna i za jedne i za druge.