Izvor: B92, 06.Maj.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Druga utakmica finala na Banjici
Vaterpolisti beogradskog Partizana Rajfajzen i Jadrana iz Herceg Novog igraju u subotu uveče drugu utakmicu finalne serije plej ofa. Novljani su prvi meč dobili sa 7:6 i poveli, a 'crno-beli' se nadaju da će u drugoj utakmici uspeti da izjednače.
"Biće nam potrebna mirna glava u završnicama, da ne primamo jeftine golove. Veoma bitan faktor, možda i jedan od presudnih, može da bude i igrač manje," kaže Nikola Rađen.
Partizan će biti kompletan, u prvoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << utakmic nije bilo Miloša Korolije zbog suspenzije, a Gojko Pijetlović će, iako nije trenirao zbog bolova u kolenu, biti na golu.
"Morali smo bolje u Igalu, postoji prostor za kvalitetniju igru, koja nam je potrebna da bismo pobedili Jadran. Sigurno je da možemo da budemo još bolji i u odbrani sa igračem manje, potrudićemo se da bude tako. A veoma važnu ulogu imaju navijači, kojima bih se zahvalio za podršku, pogotovo onima iz Crne Gore," rekao je trener Partizana Dejan Udovičić.
Aleksandar Ivović, jedan od najboljih u prvom susretu finala plej-ofa Akva viva lige, ističe da Jadran u Beogradu očekuje težak duel i poručuje da Novljani i ovog puta idu na pobedu.
"Biće to najteži susret od svih koji očekuje ova dva tima u raspletu ka tituli. Igrali smo prilično neubedljivo u Igalu, ali i to je bilo dovoljno da pobedimo Partizan. Crno-beli će sada uz sebe imati publiku, ali i mi imamo adute, a jedan je da igramo rasterećeno i imamo odlučujuće, revanš utakmice kod kuće."
Petar Porobić, trener Jadrana je i pre prve utakmice tvrdio da će finalna serija biti kraća od maksimalnih pet utakmica. On veruje da njegov tim može da pruži bolju igru nego u Igalu.
"Dueli sa Partizanom su uvek neizvesni, a cilj nam je da u tako važnim mečevima nastavimo sa dobrim rezultatima i igrama. Mada nekada i u slabijoj igri dođe rezultat, što se upravo nama dogodilo u prvom meču. Očekujem bolje izdanje moje ekipe od onog na našem bazenu. Na Banjici ćemo da pokažemo gde smo kao tim u ovom momentu. Nema taktiziranja, kalkulacija i priče, idemo na pobedu i mislim da smo spremni na novi uspeh," rekao je Porobić.Utakmica na bazenu na Banjici počinje u 19 časova, a prvak Srbije i Crne Gore postaće tim koji ostvari tri pobede. Nema nerešenih rezultata, pobednik se, posle 32 minuta, dobija produžecima ili petercima.







