Drezden izbačen iz kupa zbog divljanja navijača

Izvor: NaDlanu.com, 25.Nov.2011, 13:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drezden izbačen iz kupa zbog divljanja navijača

Fudbalska federacija Nemačke odlučila je da suspenduje Dinamo iz Drezdena iz takmičenja Kupa Nemačke sledeće sezone zbog izgreda njegovih navijača krajem oktobra na meču protiv Borusije iz Dortmunda.

Navijači Drezdena bacali su baklje i pirotehnička sredstva na teren tokom utakmice drugog kola Kupa Nemačke 25. oktobra na stadionu Borusije. Utakmica je zbog toga bila prekinuta u više navrata, a šteta od divljanja navijača procenjena je na oko 150.000 evra. Oštećeno je oko 200 stolica na stadionu, zapaljeni su toaleti, a oštećeni su i kiosci u blizini stadiona koji su takođe bili meta pristalica Dinama. Tokom nereda uhapšeno je 15 navijača. Beta

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.