Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2020, 14:42

Draži turskog fudbala: Alanja tukla Galatu, odolela Trabzonu, pa se ugruvala u Ankari (VIDEO)

Nema više neporaženih ekipa u Superligi

Čari turskog prvenstva na jednom mestu. Došla je Alanja u Ankaru sa oreolom jedine neporažene ekipe u dosadašnjem toku tamošnje Superlige, a vraća se na Sredozemlje sa obrazima crvenim od šamara koji joj je lupio Genčlerbirligi. Da bride postarala se činjenica kako domaćin nikog nije pobedio šest kola, a onda je uzeo meru favoritu – 2:1.

Ponajviše zahvaljujući Portugalcu Danijelu Kandeiašu, inače nekadašnjem >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << napadaču baš Alanje. Pred kraj prvog dela namestio je pogodak Ozdemiru – odmeren udarac sa 20 metara uz samu stativu – da bi sredinom drugog poluvremena rutinski realizovao kontru i omogućio Genčleru da makar privremeno pobegne sa pretposlednjeg mesta na tabeli.

Veliki je ovo udarac ambicijama Alanje, koja je u dosadašnjem toku prvenstva tukla, između ostalog, Galatasaraj, odolela Trabzonu, njena odbrana je na prvih 810 minuta ligaškog fudbala poklekla samo triput, a onda na jednoj utakmici dvaput. Što se napada tiče, tu sve ide kako valja, mada je u četvrtom minutu nadoknade Grk Bakasetas propustio idealnu priliku za izjednačenje, pošto nije iskoristio penal.

Alanja uprkos premijernom porazu ostaje lider, s tim da će Galatasaraj u večernjem terminu protiv novog člana elite, Hataja, imati priliku da se bodovno poravna.