Izvor: RTS, 18.Jan.2017, 10:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dramatična pobeda Viktora Troickog
Viktor Troicki je savladao Italijana Paola Lorencija sa 3:2 i plasirao se u treće kolo turnira u Melburnu, posle dramatične borbe pune preokreta. Naredni Viktorov protivnik će biti četvrti teniser na listi najboljih Sten Vavrinka, koji je sa 3:0 eliminisao Amerikanca Stiva Džonsona.
Viktor Troicki je nadigrao Paola Lorencija, posle tri sata i 50 minuta borbe. Dramatični meč, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pun obrta, završio se sa 3:2, po setovima: 6:3, 1:6, 7:6/7:3, 3:6, 6:3.
Naš teniser je sigurnom igrom došao do vođstva u prvom setu, ali je Italijan u drugom načinio preokret i vratio se u meč, nastavivši sa ravnopravnim duelom tokom trećeg seta, sve do samog finiša. U taj-brejku Viktor pojačava tempo i uspeva da osvoji drugi set sa 7:3.
I u četvrtom setu se nastavila ravnopravna borba, sve do osmog seta, kada Lorenci ponovo uspeva da načini brejk i sa 6:3 izjednači rezultat na 2:2 za ulazak u odlučujući set meča.
I u petom setu se vodila ravnopravna borba, do četvrtog gema, kada Viktor uspeva da oduzme servis protivnika i povede sa 3:1, a potom sačuva i svoj servis bez izgubljenog poena za 4:1. Lorenci u sedmom gemu uspeva da vrati brejk, a kada se učinilo da će ponovo doći do izjednačenja, Viktor uzvraća novim brejkom za 5:3. Potom servira i koristi već prvu meč loptu i sa 6:3, odnosi pobedu i plasira se u naredno kolo Otvorenog prvenstva Australije.
Naredni protivnik Viktora Troickog će biti četvrti teniser na listi najboljih Sten Vavrinka, koji je sa 3:0 eliminisao Amerikanca Stiva Džonsona.
Pogledaj vesti o: Tenis
AO - Viktor jači od Lorencija i hrvatske nepravde!
Izvor: Sportske.net, 18.Jan.2017
Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Australijan opena, nakon što je dobio još jedan maratonski meč u pet setova, a uspeo je da se izbori i sa nepravdom koju mu je nanela hrvatska sudinica...Srbija će u trećem kolu Australijan Opena imati najmanje dva takmičara u konkurenciji...















