Izvor: MozzartSport.com, 17.Okt.2021, 14:39

Došlo vreme da i Kaljari pobedi: Žoao Pedro ne odbija poklone, Sampdorija nastavila da tone

Domaćin prvim trijumfom u sezoni (3:1) predao fenjer Salernitani

Duel osmog kola i gostovanje Sampdorije doneli su Kaljariju prvi ovosezonski trijumf, a pobedi (3:1) koju je sa dva gola potpisao Žoao Pedro kumovale su greške odbrane gostiju.

Učinak od tri remija i četiri poraza uticao je da Kaljari susret sa Sampdorijom dočeka praktično uz imperativ pobede, a da su odluučni u nameri da konačno osete slast pobede izabranici Valtera Macarija potvrdili su već u >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << četvrtom minutu kada je Žoao Pedro na asistenciju Keite Baldea sjajno gađao glavom i načeo mrežu rivala.

Senku na idealan početak utakmice domaćina bacila je povreda Dalbera koji je već u 11. minutu prinudno zamenjen, međutim ni peh krilnog fudbalera, ni pretnja Kandreve samo minut kasnije nisu poremetili fenjeraša odlučnog da pobegne sa dna tabele.

Minimalna prednost Kaljarija bila je na snazi do 74. minuta kada je Martin Kaseres uputio udarac sa ivice šesnaesterca, a na putu do gola lopta je zakačila Mortena Torsbija i prevarila Emila Audera. Norveški defanzivvac samo osam mimnuta kasnije iskupio se za nespretnu reakciju u odbrani i udarcem glavom posle prekida na desnom boku smanjio zaostatak. Ipak, sve nade Sampdorije u sudijskoj nadoknadi srušio je Žoao Pedro na asistenciju Nandeza, a dodavanju Urugvajca za Brazilca prethodila je veoma loša reakcija Nikole Murua koji je praktično poklonio gol šansu rivalu.

Prvom pobedom u sezoni Kaljari je preskočio Salernitanu, Veneciju i Đenovu, ujedno izjednačivši se po učinku sa Sampdorijom koja je ostala na samo jednom osvojenom bodu još od 19. septembra i pobede nad Empolijem (3:0).