Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2021, 18:52

Dortmund pregrmeo vučju jazbinu, Haland se vratio golom - biće paklen Klasiker (VIDEO)

Borusija potpuno neočekivamno u situaciji da se bori za jesenju krunu...

Borusija iz Dortmunda izdigla se iznad svih problema, prebolela ispadanja iz Lige šampiona i ona tri poraza i poslednje četiri utakmice, slavila na teškom gostovanju u Volfzburgu (3:1) i veliki derbi jeseni na Vestfalenu protiv Bajerna čeka s mogućnošću da posle tih 90 minuta bude lider na tabeli. Milioneri su preuzeli prvo mesto, međutim malo je verovatno da će Bavarci kiksnuti protiv Arminije (večeras >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 18.30), tako da će četi Marka Rozea za preuzimanje trona najverovatnije trebati trijumf u Klasikeru.

Kako Borusija igra u poslednje vreme ovo je apsolutno izvanredan bodovni saldo. Da ne govorimo kako Dortmund u završne tri utakmice polusezone očekuju tri relativno lagana protivnika (Bohum, Grojter Firt i Herta), što svakako povećava mogućnost da na Vestfalen stigne i jesenja kruna.

A samopouzdanje Milionera i očekivanja armije navijača u žuto-crnom idu u nebesa. Manje zbog ova tri boda, mnogo više usled činjenice da se u tim posle teže povrede vratio Erling Haland i odmah (nakon samo desetak minuta terenu) uspeo da postigne pogodak, pokazavši da pauza nije ostavila traga.

Norvežanin je u igru ušao u 71. minutu, a u 81. pogodio za 1:3, čime su sve dileme oko pobednika otklonjene.