Dortmund pobedom nad Augsburgom preuzeo prvo mesto u Bundesligi

Izvor: Beta, 21.Maj.2023, 19:56

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na gostovanju Augsburg sa 3:0, u utakmici pretposlednjeg 33. kola Bundeslige.Domaća ekipa je od 38. minuta bila sa desetoricom na terenu, pošto je crveni karton dobio Feliks Udohaj.Tim iz Dortmunda je prednost igrača više iskoristio u nastavku, kada je dva pogotka postigao Sebastijan Ale u 59. i 84. minutu.Konačan rezultat u trećem minutu nadoknade postavlja Julijan Brant.Borusija Dortmund se posle trećeg vezanog trijumfa popela na prvo mesto Bundeslige sa 70 bodova, dok drugoplasirani Bajern iz Minhena ima dva boda manje.U poslednjem kolu Borusija u Dortmundu igra protiv Majnca, a Bajern gostuje Kelnu.Augsburg je na 14. mestu sa 34 boda, odnosno ima dva boda više od pozicije koja vodi u baraž za Bundesligu. Poslednji meč u sezoni Augsburg igra na gostovanju protiv Borusije Menhengladbah.