Dortmund ispustio dva boda – novi kiks Bajerna

Izvor: B92, 15.Apr.2023, 17:31

Fudbaleri Borusije Dortmund remizirali su sa ekipom Štutgarta 3:3 u utakmici 28. kola Bundeslige.

Gosti su posle samo pola sata igre imali prednost od dva gola prednosti.

Prvo je Sebastijan Aler pogodio u 26. minutu na asistenciju Donija Malena, koji je po zemlji poslao loptu u kazneni prostor, a Aler je zakucao i pod prečku poslao u mrežu.

Samo šest minuta kasnije, "Milioneri" su povećali prednost. Holanđanin je nagrađen za asistenciju kod prvog gola, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sada je primio loptu u kaznenom prostoru, izbacio je jednog fudbalera domaćih, a onda sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac u donji levi ugao gola Bredloua.

Nadu da bi mogli da izbegnu poraz Štutgartu je dao Kulibali, koji je postigao svoj drugi gol u ovoj sezoni, i to posle samo četiri minuta od kada je ušao u igru.

Gol za ekipu iz grada Mercedesa je postigaoVagnoman u 84. minutu meča.

A gol za Dortmund je doneo Đovani Rejna u finišu utakmice, ali tu nije bio kraj.

U 97. minutu igre Silas je doneo gol koji je vredan boda protiv favorizovane ekipe.

Milioneri nisu uspeli da iskoriste kiks Bajerna i tako su ostali na minus dva u odnosu na ekipu iz Minhena.

Da je Bajern u krizi nije pokazatelj utakmica protiv Mančester sitija, neog to ovaj remi protiv Hofenhajma.

Nije slutilo da će utakmica na Alijanc areni završiti bez pobednika, jer smo na poluvreme otišli sa prednosti ekipe Bajerna.

U 17. minutu je posle duge akcije u kaznenom prostoru najbolje se snašao Bendžaman Pavar koji je sa nekih pet metara postigao novu gol u dresu Bajerna.

Vođstvo Bajerna je trajalo do 71. minuta kada je Andrej Kramarić ponovo bio strelac za svoju ekipu.To je za Hrvatskog napadača, deveti gol za Hofenhajm.

Bavarci su tako osvojili samo bod na ovom meču, ali su ostali na vrhu tabele, jer je Dortmund odigrao nerešeno protiv Štutgarta.

Keln i Majnc odigrali su 1:1.

Poveli su gosti golom Ažorkea u 17. minutu meča, dok je izjednačenje za Keln doneo Dejan Ljubičić u 51, minutu.

Keln je sada 11 sa 42. boda, dok je Keln sedmi sa jednim bodom više.

Fudbaleri Red Bul Lajpciga sa 3:2 savladali su ekipu Augzburga.

Poveli su gosti iz Bavarske posle samo pet minuta igre posle gola Mejera, ali to je samo naljutilo domaće igrače koji su prekrenuli rezultat do kraja poluvremena.

Prvo je Kevin Kampl pogodio u desetom minutu, posle toga je na scenu stupio Timo Verner, prvi gol je postigao u 32. minutu, a drugi samo tri minuta kasnije.

Da ubli poraz Augzburga je načinio Vargas u 82. minut meča.

Lajpcig je sada treći sa 51. bodom, dok je Auzgburg 14. sa 29 bodova.