Izvor: B92, 01.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Donovan novi trener Orlanda
Bili Donovan dobio je priliku kakva se ne odbija - veliku platu, obećavajući tim i posao u blizini kuće. "Moja odluka da stignem ovde nema nikakve veze sa Univerzitetom Florida. Ovo je totalno drugačije okruženje", rekao je Donovan na pres konferenciji na kojoj je predstavljen kao prvi trener Orlando Medžika.
Donovan i uprava Orlanda dogovorili su petogodišnju saradnju vrednu 27.5 miliona dolara, što je duplo veća plata koju je mladi stručnjak dobijao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Univerzitetu Florida. On je nedavno odbio ponudu da preuzme Univerzitet Kentaki, dok je pregovarao sa Floridom o produženju saradnje.
Donovan na klupi Orlanda menja Brajana Hila koji je otpušten posle dve sezone u kojima je Medžik imao negativan rekord.
42-godišnji Donovan je sagradio šampionsku dinastiju u Gejnsvilu, gde je Floridi doneo dve titule prvaka u koledž konkurenciji u ovoj i prethodnoj sezoni. On se bavi trenerskim pozivom 13 sezona – dve u Maršalu i 11 u Gejtorsima.
Donovanovi puleni iz Floride Žoakim Noa, Al Horford i Kori Bruer biće veoma visoko plasirani na ovogodišnjem draftu.




