Izvor: B92, 12.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domenek novi selektor Francuske

Rejmond Domenek dosadašnji trener mlade fudbalske reprezentacije Francuske (selekcija U21) postavljen je u ponedeljak za novog trenera "A" selekcije te zemlje.

53-godišnji Domenek čak 11 godina proveo je na mestu prvog trenera juniora, a u konkurenciji za jedno od najprestižnijih selektorskih mesta na svetu, dobio je poverenje ispred Žana Tigane i Lorana Blana.

Tigana koji je igrao tokom 80-tih za Francusku imao je snažnu podršku potpredsednika saveza i nekadašnjeg saigrača Platinija, dok je Blanu po svemu sudeći otežavajuža okolnost bila nedostatak trenerskog iskustva.

Pored njih za posao selektora Francuske prijavio se i Glen Hodl, ex menadžer Totenhema i nekadašnji fudbaler Monaka.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.