Izvor: Blic, 15.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Do pehara sa penala
Do pehara sa penala
JOKOHAMA - Fudbaleri Boke Juniors osvojili su po treći put Interkontinentalni kup, pošto su u finalnom susretu pred više od 66.000 gledalaca u finalu bili bolji od Milana posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Posle regularnog toka rezultat je glasio 1:1, a kako ni u produžecima nije bilo golova, presudili su jedanaesterci.
Milan je tokom regularnog toka bio bolji, ali nije uspeo da slomi žilav otpor Boke Juniors. Danac Jon Dal Tomason >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je doveo Milan u vođstvo, ali samo pet minuta kasnije, Boka je izjednačila preko Matijasa Doneta. U penal seriji nisu bili uspešni Pirlo, Sedorf i Kostakurta, dok je Raul Koskini postigao pobedonosni gol za Boku sa 11 metara.
- Bio sam u pravu kada sam rekao da će neigranje Neste za nas biti veliki poklon. To nam je olakšalo posao - obratio se novinarima trener Karlos Bjanki.
Karlo Ančeloti imaće mnogo zamerki na igru napadača, Kaka je pogodio stativu, ali ui Ševčenko i nešto kasnije Inzagi, dok je rezervista Boke Tevez mogao da u produžetku postigne odlučujući gol. Na kraju, razočarenje trenera Milana bilo je veliko.
- Nismo igrali onako kako umemo. Razočaran sam jer smo bili bliži pobedi i osvajanju velikog trofeja. Boka je igrala svoju igru, mi nismo znali kako da nametnemo naš stil. Lično, nemam zamerke ne igru pojedinaca i čestitam protivniku - izjavio je Ančeloti posle utakmice.
Razočaran je bio i Klarens Sedorf, jedan od trojice neuspešnih 'rosonera' u penal seriji.
- Više bih voleo da umrem nego da propustim priliku da šutiram sa 11 metara u penal završnici. Bio sam veoma umoran po završetku 120 minuta igre, ali mi nije palo na pamet da odbijem izvođenje penala. Uz takvu odluku uvek ide i prihvatanje rizika da pogrešiš, ja sam taj rizik prihvatio i pogrešio ali nisam bio kukavica - rekao je Sedorf.
Kapiten Milana Paolo Maldini igrao je svoje peto finale Interkontinentalnog kupa. Italijanima je to bilo ukupno sedmo finale, tri su dobili (1969, 1989, 1990), a četiri izgubili (1963, 1993, 1994. i 2003. godine), dok je Argentincima to bilo četvrto finale, pobeđivali su 1977, 2000. i ove godine, a poraženi od Reala 2001. godine sa 1:2. Trener Karlos Bjanki uspeo je da postane prvi trener sa tri titule Interkontinentalnog kupa, dva puta sa Bokom i jednom sa Velezom (1994. godine). Ž. P. - Z. K.












