Izvor: MozzartSport.com, 25.Apr.2021, 20:02

Dlanom o dlan, Menš počistio Arminiju za 18 minuta (VIDEO)

Brzopotezna partija Borusije - 5:0

Nastavlja se potera Borusije Menhengladbah za Bajer Leverkuzenom. Traži Menš srećku koja će ga odvesti u Evropu, a na današnjem meču protiv Arminije Bilefeld nije želeo ništa da prepusti sreći, već se uzdao u znanje i tim Marka Rozea završio je posao za 18 minuta - 5:0 (3:0).

Toliko je bilo potrebno vremena od starta utakmice do toga da Menhehngladbah povede sa tri gola razlike i posle toga nije moralo ni da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se igra. Upala je Arminija u mašinu za mlevenje mesa i nije uspela da iskoči iz nje na vreme.

Prepoznatljiva je igra Borusije, brza dodavanja, tačna, kratka, sve teče u njihovom napadu, a kada to funkcioniše onda je ishod obično kao što je bio u šestom minutu ove utakmice. Bril Embolo je zatresao mrežu na asistenciju Lajnera i to je bio samo početak muka gostiju.

Kada je Rozeova ekipa osetila krv, Arminija je mogla da pokupi kopačke i da se zaputi nazad jer nije imala šta da traži. Posle prvog gola, Borusija je dala još dva komada u narednih 12 minuta.

Prvo je kao na igrici Volf proigrao Markusa Tirama, a ovaj samo trzajem stopala uspeo da povisi na 2:0, da bi kasnije Menšu bio dosuđen i penal koji je u pogodak pretvorio Bensebaini posle specifičnog zatrčavanja, ako se to tako može definisati.

Do kraja utakmice Menš je uspeo da stigne do još dva pogotka. Prvo je precizan bio ponovo Embolo u 69. minutu, da bi tačku stavio Plea na šest minuta pre kraja.

U kakvoj je sada situaciji Menš? Posle ove pobede ima zaostatak od četiri boda na tri kola pre kraja takmičenja u odnosu na šestoplasirani Leverkuzen. Treba reći da i Union Berlin ima 46 bodova poput Borusije. Aspirindžije su na 50.