Izvor: RTS, 29.Okt.2009, 17:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đurović najavio bolje rezultate
Novoimenovani trener FMP-a Vlade Đurović najavio je da će mu dva osnovna zadatka biti dobri rezultati i indivdualni napredak igrača, koji će, prema njegovom mišljenju, biti oslanac reprezentativnih selekcija.
"Kada sam prošli put radio u FMP-u, bila je to izuzetno uspešna saradnja. Nisam osvojio nijedan trofej, ali sam radio sa igračima koji su u sezoni 2003/04. osvojili Kup Radivoja Koraća i igrali u polufinalu ULEB kupa", podsetio je Đurović.
On je istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da je veoma zadovoljan što je u klubu zatekao zdravu atmosferu i discplinu, kao i kada je pre pet i po godina napustio FMP.
"Milsim da je generacija koju sam imao čast da predvodim, a u kojoj su bili Ognjen Aškrabić, Redži Frimen, Frend Kimani, Ivan Zoroski, Bojan Popovic, Mile Ilić, Vanja Plisnić, bila njakvalitetnija u istoriji kluba", rekao je Đurović i dodao da je sada situaciju u FMP-u potpuno drugačija.
Tim iz predgrađa ove sezone u sastavu nema stranaca ni iskusnijih igrača, pa će prema Đurovićevim rečima njegovo bogato iskustvo biti dragoceno.
"Na početku takmičenja u regionalnoj ligi došlo do je psiholškog probelma i pada u timu. Imamo vrlo talentovane igrače poput Miroslava Raduljice, Dejana Muslija, Andreje Milutinovića i ostalih i moramo da iskoristimo njihov kvalitet", naveo je Đurović, uz napomenu da se ne plaši izazova.
On je rekao da će mu u početklu rada sa ekipom primarni cilj biti ubrzanje igre i povećanje borbenosti, dok je o plasmanu u vrh tabele regionalnog takmičenja nerelano pričati u ovom trenutku.
"Nećemo da se razmećemo velikim obećanjima, već ćemo vredno da radimo", poručio je Đurović.
Komentarišući rezultate ostalih srpskih predstavnika u NLB ligi, iskusni stručnjak je ocenio da se naša zemlja nalazi u velikoj opasnost da na kraju sezone izgubi čak dva predstavnika u tom takmičenju.
"Verujem da će Partizan doći sebi, to očekujem i od Crvene zvezde, dok smatram da Hemofarm ima najjaču ekipu u ligi. Radnički je, sa druge strane, prijatno iznenađenje, dok smo mi morali da dobijemo Zagreb u svojoj dvorani. Trudićemo se da ubuduće pobeđujemo, iako nas čeka izuzetno težak raspored", zaključio je Đurović.







