Đuričić odbranio dva penala

Izvor: Politika, 26.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U poslednjem kolu Meridijan superlige Crvena zvezda – Hajduk 1:1 (0:1). – Ovacije Mrkošiću

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da mnogobrojnim navijačima na "Marakani" poklone pobedu u poslednjem meču Meridijan superlige. Na "Marakani" oni su odigrali nerešeno sa kulskim Hajdukom 1:1 (0:1). Junak meča bio je golman gostiju Anđelko Đuričić koji je u 55. i 76. minutu odbranio penale Dušanu Đokiću.

Gosti su pokazali da u Beograd nisu došli da časno izgube >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << već i da čak pokušaju da sa sobom ponesu sva tri boda. "Crvene-bele" su udaljili od svog gola, pa su domaći pokušavali da iz daljine savladaju Đuričića. Do vođstva su prvi došli gosti u 42. minutu Vasiljević je odlično u šesnaestercu pronašao Davidova koji je gotovo neometan šutirao sa 10 metara i savladao Radivojevića. Konačan rezultat postigao je Milijaš u 51. minutu pošto je iskoristio nesmotrenost odbrane gostiju.

Uoči meča pehar za osvajanje ovog prvenstva Srbije fudbalerima Crvene zvezde uručio je predsednik Fudblaskog saveza Srbije Zvezdan Terzić, dok im je Miodrag Janković uručio prelazni pehar. Nekadašnji golman Crvene zvezde Srđan Mrkošić izveo je juče počasni udarac na početku drugog poluvremena. Potom je predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković uručio dres sa brojem 22 jer je Mrkošić baš toliko godina napunio juče. Ceo stadion je gromoglasnim aplauzom pozdravio nekadašnjeg golmana "crveno-belih".

STADION: Crvene zvezde. GLEDALACA: 20.000. SUDIJA: Krstić (Beograd). STRELCI: 0:1 Davidov (42) i 1:1 Milijaš (51). Žuti karton: Kastiljo (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Radivojević 6,5, Anđelković 6,5, Pantić 6,5, Trajković 7 (od 56. Rašković 6,5), Milijaš 7, Đokić 5, Burzanović 6,5 (od 54. Trišović 6,5), Bajalica 6,5, Gaj 6,5 (od 70. Koroman –), Milovanović 6,5, Kastiljo 7. Trener: Đurovski.

HAJDUK: Đuričić 8, Pavićević 6,5, LJ. Fejsa 7, Radanović 6,5, D. Fejsa 7, Dojkić 6,5, Radivojević 6,5 (od 61. Jovanović 7), Gogić 6,5, Vasiljević 7 (od 90. Komazec –), Panić 6,5 (od 79. Đukanović –), Davidov 7. Trener: Soldo.IGRAČ UTAKMICE: Anđelko Đuričić (Hajduk).

------------------------------------------

Knjiga o Zvezdinim zvezdama

Uoči utakmice održana je promocija knjige novinara Slobodana Momčilovića "Pet Zvezdinih zvezda". U knjizi se govori o najboljim igračima Zvezde Rajku Mitiću, Dragoslavu Šekularcu, Draganu Džajiću, Vladimiru Petroviću, Draganu Stojkoviću. Promociji nije prisustvovao jedino Vladimir Petrović zbog obaveza u Kuvajtu, ali je tu bila njegova ćerka Marina.