Izvor: B92, 17.Apr.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đorđević prvak, Ilić na dobrom putu
Fudbaleri Olimpijakosa (kapiten tima Predrag Đorđević) osvojili su devetu titulu u poslednjih deset godina, 34. u istoriji kluba, i obezbedili mesto u Ligi šampiona sledeće sezone. O osvajaču titule odlučio je fudbaler Iraklisa Erera.
Njegov gol bio je jedini na utakmici Iraklis - Panatinaikos, pa je Pao ostao bez izgleda da dostigne rivala iz Pireja. Olimpijakos u nedelju uveče gostuje Larisi, a rezultat te utakmice ne može promeniti plasman ni domaćinu ni gostu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Kao drugoplasirani tim u poslednja dva kola ulazi AEK. Ivićev i Malbašin tim ima dva boda prednosti u odnosu na Panatinaikos u borbi za drugo mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Olimpijakos i AEK igraće i finale nacionalnog kupa, 6. maja u Iraklionu.
Tabela: Olimpijakos 69 (-1), AEK 63, Panatinaikos 61, Iraklis 48, PAOK 46, Ksanti 43...
Posle svih utakmica 30. kola prvenstva Turske, Galatasaraj u sam finiš šampionata ulazi sa značajnom prednošću u odnosu na jedinog rivala, Fenerbahče. Galata je na "Ali Sami Jenu" savladao Rzespor sa 4:2, a Fener izgubio na gostovanju Vestel Manisi sa 5:3.
Prvi gol za Galatasaraj postigao je reprezentativac Srbije i Crne Gore Saša Ilić u 22. minutu. Do poluvremena se rezultat nije menjao, a u nastavku je pobedu domaćem timu obezbedio Hakan Šukur, strelac dva gola. Fenerbahče je vodio sa 1:0, imao 2:2 početkom drugog poluvremena, ali trostruki strelac Kaloglu doneo je pobedu domaćem timu.
Trabzonspor je bio ubedljiv protiv Dijarbakira, 3:0, Stepanov je na terenu proveo 90 minuta, Đokaj nije igrao.
Na devet utakmica postignuto je ukupno 37 golova.
Tabela: Galatasaraj 74, Fenerbahče 71, Bešiktaš 48, Genčlerbirligi 47, Trabzonspor 46, Kajzerispor 45, Ercijespor 40...






