Đorđević: Da igramo muški

Izvor: MVP.rs, 02.Avg.2016, 00:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đorđević: Da igramo muški

Orlove očekuje poslednja provera pred put u Rio.

Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i poraz na prve dve utakmice turnira "Super 4" u Kordobi. Tim Aleksandra Đorđevića je u prvom kolu ubedljivo savladao Francusku, a dan kasnije, u izjednačenoj utakmici, doživeo poraz od domaćina Argentine.

"Ambijent na utakmici protiv Argentinaca je bio fenomenalan, a suđenje domaćinsko, što je sasvim normalno. Mi smo u početku gledali kako oni igraju, a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << smo se i mi priključili. Dok smo se probudili oni su bili na 15 poena viška. Onda smo počeli da igramo i odgovaramo košarkom na košarku. Košarkaški smo izgubili utakmicu, pravu bitku", počeo je svoje izlaganje selektor Orlova, a zatim se osvrnuo na povredu Miloša Teodosića:

"Teodosićeva povreda na pola koša nam baš nije trebala, verovatno bismo ušli u drugačiju završnicu. Mi smo u tom periodu promašili tri trojke, Bogdan - Teo - Bogdan, a oni su dali dve i tu se definitivno odlepili. Vidi se razlika u pripremi, jer su Argentinci već bili kvalifikovani, njima je ovo bila osma, deveta utakmica u pripremnom periodu. Oni su prošli vrhunske pripreme, kao što bismo i mi da smo se direktno kvalifikovali. Ipak, moramo u datim uslovima da budemo najspremniji za početak Olimpijskog turnira", istakao je Đorđević.

Reprezentaciju Srbije očekuje još jedna provera pred početak turnira u Riju. Protivnik je Hrvatska, a utakmica je na programu u ponedeljakod 23 sata i 15 minuta.

"Protiv Francuske su Hrvati bili znatno bolji nego u utakmici sa Argentinom, konkretniji, igrali su u kontinuitetu. Imali su ideje, snage, želje i koncentracije. Moramo, u kakvom god sastavu, protiv Hrvatske da odigramo dobru utakmicu. To nam je poslednji test pred Olimpijske igre. Iako su dueli Srbije i Hrvatske uvek nosili dodatnu težinu, čini mi se da se taj psihološki pritisak smanjio. Imamo samo opterećenje da igramo muški, čvrsto, snažno, takmičarski. Da se u igravamo što je moguće bolje", zaključio je šef struke u stručnom štabu Srbije.

Posle dva odigrana kola u Kordobi selekcija domaćina ima učinak 2-0. Srbija i Hrvatska su upisale po jedan trijumf i jedan poraz, dok je Francuska izgubila oba meča koja je odigrala.

(foto: KSS)

Nastavak na MVP.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.