Izvor: B92, 05.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković u finalu Eštorila!
Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Eštorilu, pošto je u polufinalu savladao Tomija Robreda sa 7:5, 6:1, u meču koji je trajao 80 minuta. Drugi nosilac je servirao za vođstvo u setovima, ali je Nole uspeo da preokrene rezultat, a Španac je do kraja osvojio samo jedan gem. Rival našem teniseru u borbi za titiulu biće bolji iz francuskog dvoboja Pol-Anri Matje - Rišar Gaske.
Đoković je u duel ušao opterećen saznanjem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je Španac specijalista za šljaku, pa je zbog toga često postupao brzopleto i pokušavao da napravi direktne poene iz ne baš izglednih pozicija, a često se, u cilju promene tempa poena, služio i 'drop šotovima'.
U svakom iole dužem nadigravanju sa osnovne linije Robredo bi izlazio kao pobednik, a 25-godišnjak je svoju nadmoć materijalizovao u petom gemu, kada je bez izgubljenog poena osvojio gem na Noletov servis. Trebalo bi napomenuti da Novaka u prvom setu nije najbolje služio ni početni udarac, pošto je napravio 3 dvostruke greške i ubacio prvi servis u samo 57% slučajeva.
Kada je srpski teniser pogodio nekoliko 'vinera', dobio je samopouzdanje i pri dužoj razmeni udaraca, pa je uspeo da stvori tri uzastopne brejk prilike u trenutku kada je rival servirao za set. Uporni Robredo je spasao sve tri, ali četvrtu nije mogao – 5:5.
Srpski teniser je igrao sve bolje i tako naterao Robreda da zaigra agresivnije, što je za posledicu imalo povećan broj neiznuđenih grešaka. Đoković je bez većih problema osvojio gem na svoj servis, a u dvanaestom gemu je iskoristio drugu set loptu – 7:5.
Šokantan gubitak prvog seta uticao je na četvrtfinalistu ovogodišnjeg Australijen opena, koji je sve više grešio, posebno na bekhendu. Treći nosilac iz Srbije oduzeo je servis rivalu već u četvrtom gemu, u narednom spasao brejk loptu i tu je bio kraj. Nervoza se jasno očitavala na licu Španca, Novak je napravio još jedan brejk i rutinski priveo meč kraju.








