Đoković igra protiv Herniha

Izvor: RTS, 19.Feb.2009, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković igra protiv Herniha

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale pobedivši Čeha Jana Herniha u meču drugog kola na turniru u Marselju sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4.

Đoković je dobro počeo meč i već u drugom gemu napravio je brejk i potom, uz osvojen gem na svoj servis, poveo sa 3:0. Teniseri su nakon toga osvajali gemove na svoj servis, pošle čega je treći teniser sveta imao vođstvo od 5:2.

Čini se da se nakon toga Đoković malo opustio, što je češki teniser >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uspeo da iskoristi i u devetom gemu napravi brejk, a zatim i osvoji gem na svoj servis i izjednači na 5:5.

Đoković je potom osvojio gem na svoj servis i u 12. uspeo da iskoristi drugu brejk i set loptu i tako povede sa 1:0.

U drugom gemu drugog seta Đoković je oduzeo servis protivniku i posle osvojenog gema na svoj servis ponovo poveo sa 3:0.

Hernih je potom zaigrao angažovanije, napadao je servis Đokovića, ali nije uspeo da iskoristi brojne brejk lopte. Međutim, to mu je pošlo za rukom u sedmom gemu, a posle toga je osvojio gem na svoj servis i izjednačio na 4:4.

Srpski teniser je zatim osvojio gem na svoj servis a u 10. je uspeo da iskoristi treću set i meč loptu i plasira se u treće kolo.

Novak će se u petak sastati u borbi za polufinale sa 76. teniserom sveta Nemcem Mišom Zverevim koji je pobedio Ukrajinca Ilju Marčenka sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:4.

Nagradni fond turnira u Marselju je 576.000 evra a pobednik će pored 88.500 evra osvojiti i 250 bodova.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.