Izvor: Mondo, 11.Avg.2018, 09:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković i Anderson bez polufinala
Srpsko-južnoafrički dubl eliminisan je sa mastersa u Torontu u dublu
Foto: Frank Gunn/The Canadian Press via AP
Najbolji srpski teniser Novak Đoković i Južnoafrikanac Kevin Anderson zaustavljeni su u četvrtfinalu dubla u Torontu.
Oni su poraženi od Hrvata Nikole Mektića i Austrijanca Aleksandra Peje u dva seta - 7:5, 7:5.
Đokovića i Andersona "slomili" su u oba seta na identičan način.
Posle brejka na obe strane uspeli >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su da im oduzmu servise i naprave ključnu razliku dva puta u 11. gemu (6:5), a onda mirno privedu set, odnosno meč kraju.
Hrvat i Austrijanac u polufinalu će odmeriti snage sa Henrijem Kontinenom iz Finske i Australijancem Džonom Pirsom. Oni su u četvrtfinalu pobedili Amerikance Sema Kverija i Radživa Rama rezultatom 7:6, 6:3.
Masters u Torontu, koji je Đoković u singlu okončao u osmini finala porazom od Stefanosa Cicipasa iz Grčke, igra se za ukupan nagradni fond od 5.939.970 dolara.






