Izvor: B92, 09.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đoković: "Iznenadio druge i sebe"
Najbolji teniser Srbije Novak Đoković izjavio je da je plasman u četvrtfinale Rolan Garosa njegov najveći uspeh u karijeri, ali da je i iznenadio mnoge, pa i sebe, ulaskom među osam najboljih na jednom gren slem turniru.
Đoković je u četvrtfinalu Rolan Garosa izgubio od Španca Rafaela Nadala, pošto je u trećem setu zbog povrede predao meč.
"Oduševio sam i sebe i druge. Mislim da sam igru prebacio na neki viši nivo i dokazao sam da mogu da pobeđujem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bolje rangirane tenisere od mene. Ispostavilo se da tada igram sa nekim posebnim motivom", rekao je Đoković na konferenciji za novinare u beogradskom hotelu Interkontinental.
On je dodao da je igranje u četvrtfinalu turnira kao što je Rolan Garos velika čast.
"Razočaran sam što sam učestvovanje morao da završim predajom, ali moralo je tako da bude. Povreda me je naterala na to. Počeo sam sa terapijama i brzo ću se oporaviti", rekao je Đoković.
Najbolji teniser Srbije naglasio je da mora da radi na fizičkoj pripremi ukoliko želi da ravnopravno igra sa Švajcarsem Rožeom Federerom ili Špancem Rafaelom Nadalom.
"Iz svakog susreta mogu da se izvuku pouke. Nadal je takav igrač da protiv njega moram da budem 100 odsto spreman, pošto većinu mečeva dobija na fizičku snagu", rekao je Đoković i ocenio da sada poseduje kvalitet da igra u završnicama najvećih turnira.
On je dodao da očekuje da će na najnovijoj ATP listi biti oko 45. mesta, zbog čega će biti na turnirima u glavnom žrebu, što mu je i bio jedan od ciljeva za ovu godinu.
Đoković u subotu putuje u Nemačku, gde će početi pripreme za naredni veliki gren slem turnir - Vimbldon.







