Đokić presudio Tamišu

Izvor: Sportski Žurnal, 23.Nov.2012, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički FMP – Tamiš 68:67 (10:18, 25:19, 13:17, 20:13)
Dvorana FMP u Železniku. Gledalaca: oko 300. Sudije: Vojinović (Novi Sad), Vorkapić (Beograd) i Stanojčić (Novi Sad).
RADNIČKI FMP: Đokić 17 (4-3), Zarić, Đuran, Bojović 11 (4-4, 4 as), Marković 9 (4-3), Rebić 6 (4-2), Ristić 6 (4 sk), Đukanović, Šturanović 4 (3-2), Džaković (5 sk), Stojadinović 8 (4 sk), Stamenković 7.
TAMIŠ: Hukić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Pejović 8 (5 sk), Manojlović, Mičeta 10 (6 il), Burić 6, Perak 4 (2-1, 5 sk), Jereminov 11 (3-1, 5 sk, 8 as), Janjušević 14 (2-1), Radenković, Živković 2 (6 sk), Lalić 7 (2-2), Majstorović 5.
Uzbudljivo svih 40 minuta bilo je u Železniku. Na kraju, rezultatska klackalica prevagnula je na stranu upornijeg i smirenijeg domaćina. Pančevci imaju za čim da žale. Dugo su kontrolisali meč, ali u poslednja dva minuta koncentracija im je popustila, a domaćin pojačao ritam i stigao do veoma vredne pobede.
Tamišu je pripao početak utakmice, ali i uvodni minuti prvog poluvremena. Međutim, nije to ništa značilo. Pa ni to što su Pančevci polovinom trećeg perioda poveli 49:41 i imali nekoliko prilika da se da prebace dvocifrenu razliku. Ali, Panteri to nisu dozvolili.
Po istoj matrici igralo se i u nastavku – Tamiš je bežao, Panteri hvatali priključak. I tako do polovine poslednjeg perioda, tada je posle polaganja Rebića Radnički FMP poveo (60:59). Krenula je mrtva trka, da bi u poslednja dva minuta Tamiš ušao dva koraka bliži cilju (61:63).
Đokić je doneo izjednačenje (63:63), Perak promašio jedno bacanje (63:64) i u 54,9 sekundi pre kraja Panteri su krenuli u napad, završen je ličnom greškom Pejovića nad Đokićem. Organizator igre tima iz Železnika je ubacio oba penala i klackalica je prevagnula na stranu domaćina 65:64. Perak je odgovorio trojkom za 65:67, 27,2 sekunde pre kraja, domaćin krenuo u napad, a Pančevci odlučili da se brane. U tome su uspeli deset sekundi, da promene odluku naterao ih je mlađani Rebić, koga je Mičeta poslao na liniju penala.
Najmlađi igrač na terenu je prvo ubacio, drugo promašio, ali se lopta odbila u aut od nekog od igrača gostujućeg tima i Radnički FMP je imao 15,2 sekunde da preokrene rezultat. Bilo mu je dovoljno sedam sekundi, toliko je prošlo do trenutka kada se Đokić uputio na prodor i položio loptu u koš (68:67).
Sa klupe domaćina su tražili minut odmora, u poslednji napad krenuli sa polovine terena. Nisu uspeli, pokušaj Mičete je izblokirao Marković.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.