Điro: MekJuen dobio drugu etapu

Izvor: B92, 10.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Điro: MekJuen dobio drugu etapu



Australijanac Robi MekJuen pobednik je druge etape ovogodišnje biciklističke Trke kroz Italiju, koja je vožena kroz Kalabriju, između Katancara i Santa Marije del Čedra.

U spektakularnom finišu posle 182 kilometra vožnje MekJuen je izbio na čelo grupe 150 metara pre cilja i bio najbrži u sprintu.

Drugo mesto u Kalabriji osvojio je Španac Isak Galves Lopes, treći je bio Nemac Robert Forster, a četvrto mesto zauzeo je junak domaće publike Alesandro >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Petaki.

Posle sedme etapne pobede na Điru, MekJuen u generalnom plasmanu ima 18 sekundi prednosti u odnosu na olimpijskog šampiona Paola Betinija iz Italije.

Treća etapa Đira, duga 205 km, vozi se u utorak, od Dijamantea do mesta Đifoni Vale Pjana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.