Izvor: B92, 11.Jan.2024, 18:11
Đerona: Naša grupa najujednačenija
Selektor rukometaša Srbije Toni Đerona prokomentarisao je rivale na predstojećem Evropskom šampionatu u Nemačkoj.
Grupu C u "Olimpijskoj" dvorani u Minhenu otvoriće Island i Srbija (petak, 18h), dok je okršaj između Mađarske i Crne Gore drugi na rasporedu.
O protivnicima, sa akcentom na prvog, govorio je selektor orlova, Toni Đerona.
"Naša grupa je najujednačenija na prvenstvu. Četiri ekipe koje u svakoj utakmici mogu da prevagnu na svoju stranu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i to će sve biti teški i izazovni dueli. U drugim grupama, favoriti su izrazitiji, dok kod nas to nije slučaj. Verujem u mogućnosti svog tima, ali Island je ekipa koja ima igrače sa možda najboljim individualnim kvalitetima u napadu. Imaju dosta igrača koji mogu da naprave razliku u igri jedan na jedan. Dosta trče i drže visok tempo, ali znamo svoje prednosti i trudićemo se da ih adekvatno iskoristimo", rekao je Đerona.
Kvaliteti sa kojima možemo da se suprostavimo su jasni i prepoznatljivi.
"Verujem u adekvatnu odbranu, dobru rolu naših golmana i da uz kvalitetan napad koji možemo da pružimo, imamo čemu da se nadamo na otvaranju prvenstva", dodao je.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Đerona: Naša grupa je najujednačenija na prvenstvu
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jan.2024
Selektor rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona rekao je pred početak Evropskog prvenstva u Nemačkoj da je grupa C u kojoj su "orlovi" najujednačenija na šampionatu.









